pondelok 31. marca 2014

Pistachio cheesecake!


Ako to už u Lady M. na jar, jeseň, zimu a leto býva, s cheesecake-mi sa pretrhlo vrece. Čo k tomu dodať, iní jedinci sa konečne pomaly začínajú preorientovávať na ľahšie stráviteľnú stravu, Lady M. na zmrzliny, krémy, sladké syry a rôzne iné zvrhlosti. Nič to ale nemení na veci, že aj ak máte náhodou v úmysle odtučňovať, jeden tučný kúsok cheesecake-u s pistáciami vás určite aj tak nespasí. 
A preto horsa šúpať pistácie, až sa vám prsty načisto zdeformujú.



Pistáciový cheesecake:
40 g zmäknutého masla
asi 100 g karamelových sušienok
1 pistáciový uvarený puding
1 hrnček hnedého cukru
1 vajíčko
500 g mascarpone
zrniečka z 1/2 vanilkového struku
asi 1 hrnček lúpaných pistácií



Z karamelových sušienok a masla vytvorte cesto, ktorým vystelte spodok tortovej formy.
Vajíčko vyšľahajte s hnedým cukrom. Ten však najskôr rozsekajte v sekáčiku, inak by ste túto masu mixovali do aleluja. K tejto mase pridajte zrniečka vanilky, mascarpone, uvarený pistáciový puding a nakoniec posekané pistácie. Mne chutia slané, aj keď Lady M. senior s tým mal trochu problém. Ale tým sa neriaďte, ten nemá rád ani praclíky v čokoláde. Ktorý barbar nemá rád praclíky v čokoláde?! Takže toľko. Trochu pistácií si nechajte bokom, na záverečný ozdobný prstenec.
Pečte na 150 °C asi 40 minút. Nakoniec okraje ozdobte drtenými pistáciami - obdobne ako na priloženej foto-dokumentácii. A nezabúdajte:

Citát Lady M. pre dnešný deň:
,,Tučná jídla a alkohol jsou našeho zdraví nepřátelé, avšak nepřátel se nelekejme a na množství nehleďme." Neznámy ale veľmi múdry autor

4 komentáre:

Jana Wertheimová povedal(a)...

tak za tenhle dortík bych vraždila :) pistácie jsou moje nejoblíbenější oříšky :)

dulce .leche povedal(a)...

Tak pistaciovy som este nemala :) yummiito :)

Tina Novak povedal(a)...

Dobrý deň,


Všimli sme si, že máte veľa chutných receptov na Vášom blogu a chceli by sme Vám predstaviť našu novú webovú stránku http://www.hladatrecepty.sk/ kde si naši užívatelia môžu vyberať z vyše 85 000 pozbieraných receptov. Na stránke sme vytvorili tiež rebríček Top blogov, kde nájdete všetky pridané blogy a môžete pridať aj ten Váš. My skopírujeme všetky recepty a používatelia ich potom môžu nájsť pomocou nášho vyhľadávača. Ak však kliknú na recept, tak ich presmeruje na Vašu stránku a tým pádom stúpne automaticky návštevnosť Vášej stránky. Nemusíte sa obávať, všetko Vám ponúkame úplne zadarmo.
Hladatrecepty.sk má svoje sesterské webové stránky na celom svete. Budeme veľmi radi keď sa stanete súčasťou tejto veľkej rodiny.
V prípade že máte nejaké otázky obráťte sa na nás.

S pozdravom,
Tunde
info@hladatrecepty.sk

Em Dé povedal(a)...

Keby som stále piekla také dobroty ako ty, mala by celkom slušnú nadváhu. Ale keď tak na to pozerám, asi by mi to bolo jedno :D
BlogByEmDe